.Grupa Zadań nr 49 "Młodzi Młodym".

Pod patronatem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" została uruchomiona grupa zadań pod nazwą
"
Młodzi Młodym Grupa Zadań OPP nr 49" (nr ewid. 12494)

Głównym celem Grupy jest kontynuacja tego, co robiliście dla Mikołaja, ale tym razem dla innych dzieci potrzebujących Waszej pomocy (nie tylko finansowej) i wsparcia.
 • poprzez organizację zbiórek charytatywnych będziemy pomagać innym chorym dzieciom, które nie mają tylu przyjaciół co Mikołaj
 • będziemy wspierać ich rodziców, którzy czasami sparaliżowani chorobą dziecka są bezradni, poprzez rozmowę, pomoc w domu itp.
 • będziemy uwrażliwiać na trudne sytuacje życiowe, poruszać pewne tematy, poprzez organizowanie prelekcji i innych akcji edukacyjnych.

Cele te chcemy realizować głównie przy zaangażowaniu dzieci i młodzieży, która niosąc pomoc Mikołajowi, pokazała jakie ma pokłady empatii i siły.  Pokazała, że przy aktywnym udziale rodziców i wychowawców można zorganizować akcję, która może dać nadzieję innym, a Wam radość, zabawę i ogromną satysfakcję. Zapraszam do udziału w tym nowym przedsięwzięciu szkoły, kółka wolontariatu, wychowawców i inne ośrodki dziecięce oraz młodzieżowe.
CO SIĘ DZIEJE:


 • Fundacja DKMS zaprasza szkoły do włączenia się w akcje informacyjne, które pozwolą zrozumieć zasadę zostania dawcą.
 • Szukamy szkół i placówek, w których Fundacja DKMS mogłaby przeprowadzić Dzień Dawcy i znaleźć bliźniaka genetycznego dla 3 letniego Oliwiera i innych chorych.
         

Ostatnie ogłoszenia

 • Odkryj swoją pasję 17-18 listopada odbyły się pierwsze warsztaty naszej grupy pod hasłem Odkryj swoją pasję. Pierwsze warsztaty miały na celu zapoznanie uczestników z techniką decoupage. Instruktorem zajęć była gościnnie Pani Aneta ...
  Opublikowane: 19 lis 2012, 11:47 przez: Jacek Sobkowski
 • Sfinansowaliśmy zakup węgla Trudno jest sprawować opiekę medyczną nad chorym dzieckiem, gdy rodziców nie stać na ogrzanie pokoju dziecka !!!W pierwszych dniach października Grupa Młodzi Młodym sfinansowała zakup węgla dla trzech rodzin, których ...
  Opublikowane: 8 lis 2012, 00:08 przez: Jacek Sobkowski
 • Już pomagamy 3 letniej Oli Ola od drugiego roku życia choruje na bardzo rzadką chorobę- pierwotne nadciśnienie płucne i związanąz tym niewydolność serca. Obecnie Ola leczona jest w Klinice Kardiologii IP CZD w ...
  Opublikowane: 1 lis 2012, 13:45 przez: Jacek Sobkowski
 • LO CZACKIEGO WSPIERA NASZE DZIAŁANIA W imieniu potrzebujących naszej pomocy dziękujemy  LO Czackiego z Warszawy za włączenie się do naszej akcji.
  Opublikowane: 28 paź 2012, 03:11 przez: Jacek Sobkowski
Wyświetlanie postów 1 - 4 z 8. Zobacz więcej »

KOMU TERAZ POMAGAMY

 • Hospicjum Dziecięcemu z Warszawy


            TO DZIĘKI WASZYM DZIAŁANIOM: