Piknik w szkole przy Sobieskiego 68 (Warszawa)- 6 października

opublikowane: 2 paź 2012, 09:04 przez Jacek Sobkowski   [ zaktualizowane 28 paź 2012, 07:33 ]

"Promyk nadziei może być kiedyś potrzebny Tobie lub Twoim bliskim. Ty pomóż innym już teraz! "

Pod takim hasłem odbył się w dniu 06.10.2012 w Zespole Szkół nr 59 w Warszawie, ul. Jana III Sobieskiego 68 piknik integracyjno - charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek. 
Podczas pikniku odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz "walk wręcz". Dużym powodzeniem wśród Pań cieszyła się prezentacja makijażu, a dla młodszych przygotowano ciekawe warsztaty decoupage. Młodzież szkolna doskonale bawiła się przy karaoke oraz pokazie salsy. Urozmaiceniem była prezentacja zespołu Queen oraz kącik PRL. Podczas pikniku można było nabyć prace przekazane na ten cel przez artystów z całej Polski, tj biżuteria, przytulanki i inne.
Jak zwykle wszyscy goście mogli liczyć na posmakowanie różnych kuchni europejskich- potrawy na ciepło i słodkości nie zawiodły nikogo.

DKMS- fundacja dawców szpiku kostnego zarejestrowała w szkole 22 dorosłe osoby jako potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Piknik, został poprzedzony spotkaniem młodzieży z prezesem Hospicjum „Promyczek” Księdzem Pawłem Dobrzańskim co pozwoliło słuchaczom spojrzeć inaczej na rolę hospicjum jaką pełni w życiu chorego dziecka i jego najbliższej rodziny.

Dyrekcja ZS nr 59 jest otwarta na takie formy edukacyjno- integracyjne. Wiemy również, że szkoła ma w planach kolejne interesujące tematy.

Gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.

Comments