Płyniemy dla Mikołaja

Płyniemy dla Mikołaja!

Płyniemy dla Mikołaja - byliście niesamowici!

W czwartek, 5-go stycznia, Rodzice dzieci z "Podstawówki" i Gimnazjum na Gubinowskiej oraz Trenerzy UKS Wilanowia, zorganizowali fantastyczną imprezę - nocny maraton pływacki pod hasłem "Płyniemy dla Mikołaja". Mikołaj przez wiele lat był członkiem Wilanowii i reprezentował Klub na wielu zawodach w pływaniu. Cały dochód z wpisowego do zawodów przeznaczono na dalsze leczenie i rehabilitację Mikołaja. Maraton trwał od 20 do 23, a chętnych było tak wielu, że nie jesteśmy pewni, czy wszyscy dali radę popłynąć! Rewelacyjnie spisali się Rodzice, przygotowując pyszne, domowe ciasta i inne specjały. Koleżanki i Koledzy Mikołaja, Rodzice, Trenerzy i Nauczyciele oraz wszyscy Uczestnicy Maratonu wyprodukowali masę pozytywnej energii,  której nie da się oszacować! To było naprawdę porywające! Jesteście SUPER!!!


Kolejka do startu...

Udało się wystartować 200 zawodnikom, najmłodszy miał 4 lat, najstarszy 66. Płynęli koledzy i niedawni rywale Mikołaja, między innymi z klubów Rekin, Meduza, Gim 92 i innych.
Najkrótszy przepłynięty dystans to 25 m, najdłuższy to 2800 m!  Wszyscy uczestnicy maratonu przepłynęli dla Mikołaja 73,8 km.

.... i do wypieków :)

Mieliśmy trochę obaw o frekwencję, w końcu początek długiego weekendu, ale nie było powodów do obaw - przyszły całe rodziny, dzieci wyciągały z domów rodziców, rodzice dzieci, dopisali koleżanki i koledzy z klasy Mikołaja, było mnóstwo osób, które o imprezie dowiedziały się z licznie porozwieszanych w okolicy plakatów i korespondencji internetowej.  Mikołaj musiał zobaczyć na własne oczy ilu ma przyjaciół!

Powitanie z koleżankami i kolegami

Nie byliśmy pewni, czy Mikołaj będzie mógł przyjść, bo następnego dnia miał zaplanowaną chemioterapię i nie chcieliśmy ryzykować, ale Mikołaj po prostu musiał tam być. I dla niego i dla wszystkich uczestników maratonu to było bardzo ważne.  Żarty, z których słynie Mikołaj, sypały się jeden za  drugim, a on, otoczony przez koleżanki i kolegów, znowu był jednym z nich.

Otoczony przez fanki :)

Miki z siostrą
Mikołaj z siostrą

 Impreza była niezwykła, było dużo radości, śmiechu i życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy spontanicznie włączyli się w realizacje tego śmiałego pomysłu, dzięki Wam to się tak wspaniale udało! Daliście nam więcej, niż myślicie!

Do boju!

Informacja o Maratonie dotarła nawet do TVP, ekipa odwiedziła Mikołaja w domu i była też na imprezie:

Mikołaj w TKW, 6 stycznia.


To, co zrobiliście było naprawdę rewelacyjne - jeszcze raz dziękujemy wszystkim Trenerom, Rodzicom, Uczestnikom Maratonu. Razem wygramy tą bitwę!

Dzięki Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Personelowi z Zespołu Szkół  z Gubinowskiej udało się zebrać 20 843,60zł.- DZIĘKUJEMY
Comments